مدیرکل حقوقی و املاک عمران شهر‌های جدید از ابلاغ دستورالعمل تبدیل مسکن مهر ۹۹ ساله به خودمالکی خبر داد و گفت: متقاضیان می‌توانند با پرداخت بخشی به صورت نقد و بخشی به صورت اقساط زمین را به نام خود کنند.

مشاور وزیر راه‌ و شهرسازی در رابطه‌ با زمان راه‌اندازی صندوق پس‌انداز خرید مسکن به عنوان جایگزین اوراق تسهیلات فرابورس، گفت: این صندوق با هدف پرداخت 60 تا 80 میلیون تومان وام در مراحل نهایی راه‌اندازی قرار دارد.

از سرگیری پرداخت وام برای احیای بافت‌های فرسوده در دستور کار قرار گرفته است تا یکی از اصلی‌ترین بخش‌های مورد تأکید وزارت راه و شهرسازی برای نوسازی بافت‌های فرسوده بار دیگر فعال شود.

مرکز آمار ایران اعلام کرد: براساس یافته‌های آماری، تعداد پروانه‌های ساختمانی شهرداری تهران در زمستان ۹۲ نسبت به فصل قبل ۱۸ درصد کاهش یافت.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه کمیسیون‌های تخصصی جایگزین اتحادیه‌های کشوری شدند، گفت: با اجرایی شدن قانون نظام صنفی، تمام 28 اتحادیه کشوری صنفی منحل شده‌اند.

آمارهای سامانه مدیریت املاک و مستغلات کشور نشان می‌دهد، رکود معاملات مسکن در کشور از رکود فعلی معاملات در تهران شدیدتر است.به گزارش «دنیای اقتصاد»، در حالی که آمار معاملات مسکن در تهران از رشد 20 تا 30 درصدی در بهار 93 نسبت به مدت مشابه سال قبل حکایت دارد، فعالان بازار مسکن و کارشناسان معتقدند: همچنان بازار معاملات مسکن از رکود خارج نشده و این رکود در ماه های اخیر به صورت کمرنگ‌تری نسبت به پارسال بر معاملات مسکن حاکم است.

شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوبه ای را در خصوص طرح تفصیلی شهر تهران ابلاغ کرد.به گزارش خبرنگار مهر، شورای عالی شهرسازی و معماری مصوبه‌ای را در خصوص طرح تفصیلی شهر تهران به تصویب رساند و به استاندار، شهردار و رئیس شورای شهر تهران ابلاغ کرد.

حسام عقبائی طی حکمی نماینده تام الاختیار رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی املاک ایران شد.به گزارش خبرگزاری مهر، حسام عقبائی رئیس اتحادیه املاک تهران از سوی علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران به سمت نماینده تام الاختیارش در کمیسیون تخصصی املاک ایران منصوب شد.

میزان معاملات خرید و فروش مسکن در خرداد امسال نسبت به اردیبهشت با کاهش 20 درصدی مواجه شده است.به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خرداد ماه امسال 203 هزار معامله مسکن منعقد شده که این میزان نسبت به اردیبهشت ماه 11 درصد کاهش داشته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن گلایه از اینکه در گذشته بانک مرکزی اسکناس چاپ کرد و به بانک مسکن داد و این امر باعث ایجاد تورم کنونی شده است، دو پیشنهاد برای خانه‌دار کردن مردم ارائه کرد.