از سرگیری پرداخت وام نوسازی برای بافت‌های فرسوده

از سرگیری پرداخت وام نوسازی برای بافت‌های فرسوده
30 تير 1393

از سرگیری پرداخت وام برای احیای بافت‌های فرسوده در دستور کار قرار گرفته است تا یکی از اصلی‌ترین بخش‌های مورد تأکید وزارت راه و شهرسازی برای نوسازی بافت‌های فرسوده بار دیگر فعال شود.

عباس آخوندی كه از ساخت مسكن مهر در زمین‌های بایر انتقاد كرده است، نوسازی بافت‌های فرسوده را به‌عنوان ظرفیتی برای ساخت مسكن می‌داند اما این موضوع پیچیدگی‌های زیادی دارد. دشواری دریافت تسهیلات مربوط به بافت فرسوده و توقف پرداخت وام ودیعه مسكن در این بخش موجب كند شدن روند احیای بافت‌های فرسوده شده است.
در این شرایط وزارت راه و شهرسازی به‌دنبال از سرگیری پرداخت وام‌های مرتبط با بافت فرسوده است تا بتواند این بخش را فعال كند. معاون وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن شرایط پرداخت تسهیلات 30میلیون تومانی خبر داده و ابتدای ‌ماه آینده را زمان آغاز طرح‌های حمایتی در این بخش اعلام كرده است.
محمدسعید ایزدی به مهر گفت: براساس توافقی كه با بانك مسكن داشتیم، این تسهیلات مطابق با دستورالعمل گذشته و با نرخ سود 15درصد پرداخت می‌شود و شركت عمران و بهسازی شهری ایران، مابه‌التفاوت این سود را به بانك مسكن پرداخت كرده‌ است.
وی افزود: ما در حال پیگیری سهمیه 200هزار واحدی برای سال93 هستیم. ایزدی با اشاره به 3نوع موافقتنامه برای پرداخت تسهیلات بافت فرسوده، گفت: تسهیلات 6بانك عامل، تسهیلات بانك مسكن و تسهیلات ودیعه مسكن از سوی بانك توسعه تعاون، 3نوع راهكاری است كه دولت برای نوسازی و بهسازی بافت فرسوده درنظر گرفته است.

ازسرگیری پرداخت وام ودیعه
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینكه موافقتنامه‌ای را با بانك توسعه تعاون برای وام ودیعه مسكن به امضا رساندیم، اظهار داشت: بعد از 3سال كه پرداخت وام ودیعه مسكن به‌طور كامل متوقف شده بود، دوباره پرداخت این وام انجام می‌شود و از هفته آینده ابلاغ خواهد شد. وی تصریح كرد: تسهیلات وام ودیعه مسكن در كلانشهرها از 10 تا 12میلیون تومان، شهرهای بزرگ از 8 تا 10میلیون تومان و شهرهای كوچك از 5 تا 8 میلیون تومان با نرخ سود 4درصد درنظرگرفته شده است، البته برای نرخ سود هنوز با بانك توسعه تعاون به توافق نرسیده‌ایم اما تمام سعی ما این است كه مطابق مصوبه عمل كنیم.

 

مطالب مرتبط

10 ماموریت متولی وام مسکن

10 ماموریت متولی وام مسکن

4 دلیل افزایش قیمت اوراق مسکن در بورس

4 دلیل افزایش قیمت اوراق مسکن در بورس

خرید مسکن از مسیر بورس

خرید مسکن از مسیر بورس

نصف صندوق زمين و ساختمان فروش رفت

نصف صندوق زمين و ساختمان فروش رفت

حريم افزايش وام خريد مسكن

حريم افزايش وام خريد مسكن

پایان جذابیت سفته‌بازی مسکن

پایان جذابیت سفته‌بازی مسکن